Maksimum Sigorta | Kurumsal
Instagram Facebook Twitter Youtube
Maksimum Sigorta

Maksimum Sigorta
Menü

Ücretsiz Teklif Al


Bütün Sorunlarda
7/24
Yanınızdayız!
Kurumsal
  • Hakkımızda
  • Basında Biz
  • Temel Degerlerimiz
  • Kalite Anlayışımız
  • Maksimum Sigortada Kariyer
Basında Biz


Show Tv Haber - Doğan ŞEN
Show Tv Haber - Doğan ŞEN
BLOOMBERG İŞ DÜNYASI - DOĞAN ŞEN


 

Temel Degerlerimiz
A consultant is usually an expert or an experienced professional in a specific field and has a wide knowledge of the subject. The role of consultant outside the medical statements of uttmost value. A consultant is usually an expert or an experienced professional in a specific field and has a wide knowledge of the subject. The role of consultant outside the medical statements of utmost value. A consultant is usually an expert or an experienced professional in a specific field and has a wide knowledge of the subject.
KÖKLÜLÜK
1983 yılında kurulmuştur. Mesleği, geleceğe taşımakta kararlıdır. Sigortacılık biriminin getirdiği güçlü bir kurumsal yapıya sahiptir.
ÖNCÜLÜK
Ürün yaratmada, ve sunumunda öncüdür. Hizmette öncüdür Teknolojide öncüdür. Kendini yenileme kabiliyetiyle öncülüğünün devamını sağlar. Toplumsal sorumluluğa sahiptir.
DÜRÜSTLÜK
Etik değerlere sahiptir. Verdiği sözleri mutlaka tutar. Şeffaflık ilkesine sahiptir. İnsani değerlerden vazgeçmez.
GÜÇLÜ YAPI
Sürekliliği olan bir mali güce sahiptir. Yaygın ve etkin hizmet ağına sahiptir. Nitelikli, eğitimli insan kaynağına sahiptir. Danışman seviyesinde engin bilgiye sahiptir.
Kalite Anlayışımız
Maksimum Sigorta, hayat ve hayat dışı branşlarda sigorta aracılığı faaliyetleri ile risk danışmanlığı ve sigorta portföy yöneticiliği faaliyetleri icra etmektedir.
Bu alanlarda ürün ve hizmet kalitesinin belirleyici öğeleri ; uzmanlık, deneyim, dürüstlük, şeffaflık, güçlü sermaye yapısı, köklü geçmiş, teknolojik alt yapı ve mevzuat bilgisidir. Maksimum Sigorta bünyesinde bulundurduğu uzman ve deneyimli kadroları güçlü teknolojik ve finansal alt yapısı, sürekli gelişme ve iyileştirme anlayışı, sektörün tam içinde bulunarak, değişiklik ve yeniliklere açık , kaliteli ürün ve hizmet sunmayı ve bunların sürekliliğini sağlamayı taahhüt eder.

Şirketimiz uzman ve deneyimli kadrolarıyla , müşterilerini bilgilendirmek, sigortacılık hakkında bilinçlendirmek, ihtiyacı doğru ve tam belirlemek ve talebi karşılayacak ürünü sunmak konusunda çözümleyici ve yönlendirici bir rol üstlenerek, müşteri odaklı bir yaklaşımı benimser. Hızlı ve eksiksiz hasar ödemesi, Maksimum Hizmet Sigortacılığı anlayışı, sektör genelindeki diğer hizmet sağlayıcılarla irtibatları, teknoloji kullanımı, eğitimi ve sürekli ürün ve hizmet geliştirme kabiliyetiyle farklılığını ortaya koyar.

Rekabet gücünün korunması, hizmet kalitesinin sürekliliği kadar iyileştirilmesine de bağlıdır. Bu bağlamda gerek kurumsal müşterilerimiz, gerekse bireysel müşterilerimiz ve diğer meslektaşlarımızdan, ANADOLU SİGORTA yöneticilerinden gelen geri bildirimler, düzeltici ve önleyici faaliyetler, iç denetimler, kıyaslamalar ve öneri geliştirme uygulamaları ile Maksimum Sigorta
sürekli iyileştirme döngüsünü işletir.


Bu nedenledir ki ; Şirketimizde çok gelişmiş bir Bilgi İşlem Ağı , CRM yönetimi , bilgi işleme ve değerlendirme yönetimi ve profesyonel iletişim sistemleri kullanılmaktadır. Tüm konuşma, yazışma, teslim , kaydedilmekte ve arşivlenmektedir. Tüm çalışanlarımız genel ve özel eğitimlerden geçmektedir.
Hakkımızda
 
Neden Maksimum Sigorta’yı Seçmeliyiz?

Maksimum Sigortayı, sigortaya ihtiyacı olan herkesin tercih edeceği sigorta markası yapmak, Sigortacılıkta, ulaşılan ; referans gösterilen değerimizi daima muhafaza etmektir.
 
  •   Eksiksiz Öder Tam Öder
  •   7/24 Yanınızdayız
  •   Mutlu Müşterilerimiz
  •   Konusunda Uzman Ekibimiz
  •   Tanıtım kitapçığını indir

 

 

 

Şirketimizin temelleri 1984 yılında DOĞAN ŞEN tarafından atıldı. O günden bugüne istikrarlı, çizgisinden taviz vermeden, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak, sistemli olarak büyüdü. Sadece Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri olan ANADOLU SİGORTA ve ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK şirketlerinin acenteliğini icra etti.

Genel hukuk ve sigorta etik kurallarından asla ayrılmadı. Dürüstlük, şeffaflık, doğruluk prensiplerinden vazgeçmedi. Bugün, eğitimli, tecrübeli personeli, 5.000 aktif müşterisi ve güçlü sermaye yapısıyla Anadolu Sigortanın , özel yetkili ANADOLU YILDIZLAR LİGİ acenteleri arasındadır .Sigorta sektöründe hızla marka olma yolunda ilerleyen şirketimiz kendi binasında hizmet vermektedir. Doğan Bey’in İstanbul Ticaret Odası eski meclis üyesidir. 

 

 

 

VİZYONUMUZ

Maksimum Sigortayı, sigortaya ihtiyacı olan herkesin tercih edeceği sigorta markası yapmak, Sigortacılıkta ,ulaşılan; referans gösterilen değerimizi daima muhafaza etmektir.
 

MİSYONUMUZ

Kurumsal değerlerimiz ışığında; Müşteri odaklı hizmet anlayışını uygulamak, Müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye çıkartmak, Her üründe ve toplam primde Bölge ve Türkiye Birincisi olmak, Şirketimizin değerini ve karlılığını arttırmak, Doğru bir risk seçimiyle hasarı optimum yönetmek, Kalıcılık , devamlılık sağlamak, Sektöre yön vermek, yeni ürünler tasarlamak ,uygulamak, Türkiyede sigorta bilincinin yaygınlaşmasını sağlamak.

Şirketimiz kurucu ortağı Doğan Şen’in Sigortacılık mesleğiyle tanışması babası Mehmet Şen‘in Anadolu Sigorta çalışanı olması nedeniyle çok küçük yaşlarda oldu, 1983 yılından 1986 yılına kadar prodüktör olarak sigortacılık yaptı.
 

TARİHÇE

1986 yılında SİGORTA ACENTELİĞİ VE DAHİLİ TİCARET–DOĞAN ŞEN ünvanıyla gerçek kişi olarak B tipi Acentelik tesis etti. Mali müşavir olan eşi Nilüfer Şen ile aynı anda muhasebe ve mali müşavir olarak da hizmet verdi. 1996 yılında A acenteliğine yükseldi. 2000 yılında Anadolu Sigorta ya MAKSİMUM HİZMET SİGORTACILIĞI sloganını önerdi, Anadolu Sigorta tarafından bu slogan kabul edilerek 10 yıl boyunca kullanıldı. Karşılığında dönemin, Genel Müdürü MAHİR BAYYURDOĞLU acenteliğimizin ünvanını MAKSİMUM SİGORTA HİZMETLERİ-DOĞAN ŞEN şeklinde değiştirerek onurlandırdı.

2002 yılında Muhasebe ve mali müşavirlik işini tamamen bıraktı ve sigortacılık mesleğine ağırlık verdi aynı yıl MAKSİMUM SİGORTA ACENTELİK HİZ.LTD.ŞTİ ‘ni kurdu, şu anda faaliyet gösterdiği işyerini satın alarak kendi binasında hizmet vermeye başladı.

2000 yıllarından bugüne 18 yılda çok ciddi bir yükseliş yakalayan MAKSİMUM SİGORTA sektörde referans gösterilen bir noktaya ulaşmıştır.

Şirket kurucu ortağımız Doğan Şen, Sigortacılık Sektörünün gelişmesine katkı sağlamak ve bu mesleği yarınlara taşımak için sivil toplum örgütlerinde ve Üniversitelerde çalışmalar yapmaktadır. “İstanbul Ticaret odası , Sigortacılık meslek komitesi , meclis üyesi” görevini icra eden Doğan Şen, Tüketici mahkemelerinde, sigorta uyuşmazlıkları bilirkişisidir.
 

Kariyer
İnsan Kaynakları Politikamız

Personel Değerlendirme ve İşe Alım
Seçme Değerlendirme ve İşe Alım sürecinin temel amacı, Maksimum Sigorta şirketine iyi yetişmiş ve yetiştirilmek üzere alınan, yeniliklere ve değişimlere açık, enerjik, dinamik, kendisini ve işini geliştirme potansiyeli olan, (Yöneticiler için) eleman yetiştiren, takım çalışması yapabilen, Maksimum Sigorta değerlerini benimseyip sahip çıkacak personelleri kazandırmaktır.

Eleman seçme ve yerleştirmede ana ilke hiçbir ayırım yapmadan ve kişisel ayrıcalık tanımadan işin gerektirdiği yetkinliklere (bilgi, beceri, davranış ve kişilik özellikleri) sahip ve Maksimum Sigorta değerlerini benimseyip yaşatacak adaylara eşit fırsat vermek ve bu kişiler içerisinden en uygun adayları personel olarak Maksimum Sigorta’ya kazandırmaktır.

Kariyer Planlaması
Her yıl performans değerlendirme çalışması sonrası, kariyer planları gözden geçirilerek, personellerimizi yetenekleri ve performansı doğrultusunda bir üst pozisyona terfisi veya farklı pozisyonlarda görevlendirilmesi amaçlanır.

Eğitim
Maksimum Sigorta’da yıl içerisinde sürekli eğitimler düzenlenerek, personel gelişimine katkı sağlanmaktadır.

Performans Değerlendirme
Her yıl veya 6 aylık dönemlerde bireysel performans değerlendirme sistemi ile çalışanın ve Maksimum Sigorta’nın iş hedefleri doğrultusunda, yöneticisi ile beraber kişisel gelişim planları çerçevesinde performans değerlemesi yapılır. Bu değerlendirmenin sonucu kariyer ve eğitim planlamasına yansır.

İş İmkanları
Yıl içerisinde açılan pozisyonlar için, başvurular değerlendirilecektir.

Staj İmkanları
Departmanların ihtiyaçları ve kadroları doğrultusunda, yaz veya kış dönemlerinde oluşturulan “Staj Programı” çerçevesinde staj başvurusunda bulunan adaylar arasından ihtiyaç duyulan yetkinlikte bulunan lise ve üniversite öğrencileri için staj imkanı sağlanır.

İletişim
İnsan kaynakları başvurularınızı kariyer@maksimumsigorta.com.tr adresine gönderebilirsiniz. Personel ve Stajyer adaylarının , işe başlatılmadan cv ve kişisel verileri hiçbir şekilde işlenmez ve anında imha edilir.AÇIK POZİSYONLAR
1
İŞ İLANLARIMIZ
2
BAŞVURU FORMU
Pozisyon Adı
2021-06-18
Sigorta Teknik Personeli

İlan Tarihi:

Genel Nitelikler

İş Tanımıİş ilanı Başvuru Formu


Başvurmak İstediğiniz Pozisyon


Adınız - Soyadınız*

Doğum Tarihiniz*

Cinsiyet*

Doğum Yeriniz*

Yaşadığınız Şehir*


Telefon Numaranız*

E-Mail adresiniz*


Eğitim Durumunuz:


Bildiğiniz yabancı diller:


Seviyeniz:İş Tecrübeleriniz:


Sertifikalarınız veya katıldığınız kurslar, seminerler: